Dobra dieta – czyli jaka?

Odchudzanie warto rozpocząć, kiedy czujemy taką potrzebę. Trzeba jednak przy tym pamiętać, żeby nie przesadzić z ćwiczeniami i by się nie zagłodzić do stopnia, w którym nawet mdlejemy z wycieńczenia organizmu. Przede wszystkim musimy pić dużo płynów, najlepiej z dużą ilością minerałów, by się nie odwodnić. Przy dużym wysiłku to bardzo ważny element naszego codziennego odżywiania.

Aktywność fizyczna w formie jazdy na rowerze, biegania czy też pływania jest jak najbardziej dobrym pomysłem. W ramach zmiany otoczenia można też wybrać się na siłownię i pobiegać na bieżni – plus oczywiście zdrowa dieta bogata w różne produkty spożywcze: zbożowe, mleczne, mięso, warzywa i owoce.
food-salad-healthy-vegetables-large

Jak jeść podczas diety?

Posiłki powinno się spożywać regularnie co 3-4 godziny, żeby organizm z czasem przyzwyczaił się do takiego rytmu czasowego. W przerwie na lunch polecam zmiksować banany, po czym tak przygotowany koktajl wypić. Banany mają tylko 95 kcal, a więc bardzo szybko spalimy je podczas wieczornego joggingu. Dodatkowo banan zawiera dużo węglowodanów, bo aż 23,5, zaś białko i tłuszcz występuje w znikomych ilościach. Zbędne kalorie zgubimy też w czasie zwykłego, długiego spaceru, np. z kijkami. W odchudzaniu ważną rolę odgrywa też podejście psychologiczne, czyli wewnętrzne samozaparcie w dążeniu do celu oraz motywacja. Silna wola bardzo pomaga w tym procesie. Nieustanne myślenie o efektach swojej ciężkiej pracy, by mieć zgrabną sylwetkę,motywuje człowieka do działania. Tak oto rezultaty widzimy już po kilku tygodniach, kiedy wchodzimy na wagę i widzimy jak nasza waga powoli, ale sukcesywnie spada w dół.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s